O nas

SUROWCE NATURALNE    

definicja

 

 

występujące w przyrodzie materiały pochodzenia  zwierzęcego roślinnego lub mineralnego wykorzystywane w procesach technologicznych.

Źródło: Encyklopedia popularna PWN, 1996

 

 

Vortal surowce-naturalne.pl otwiera nową platformę wymiany handlowej skupiającą wyspecjalizowanych uczestników rynku surowcowego wraz z serwisem informacyjnym wytyczającym nowe kierunki i zwracającym uwagę na nowe zjawiska mające istotne znaczenie w obrocie gospodarczym. Idea projektu surowce-naturalne.pl zrodziła się z praktyki – i wiedząc jak fundamentalne znaczenia ma praktyka w branży surowcowej, pragniemy służyć użytkownikom portalu naszymi doświadczeniami. Jeśli w codziennej działalności napotykają Państwo problemy dla których brak rutynowych rozwiązań, jeśli potrzebujecie porady - jesteśmy do Państwa dyspozycji. Oferujemy pomoc tym, którzy mają ciekawe pomysły, ale nie dysponują kapitałem by je wdrożyć lub tym, którzy chcą zainwestować i poszukują interesujących przedsięwzięć, a także tym którzy zniechęceni regulacjami obowiązującymi na rynku surowcowym poszukują prostych rozwiązań. Zapraszamy do kontaktu.

surowce naturalne

Ideą założenia vortalu geografii handlowej jest stworzenie w sieci forum dla przedsiębiorców i innowatorów których działalność dotyczy szeroko pojętej tematyki surowców - współczesnej społecznej klasy kreatywnej poszukującej nie tylko nowych rozwiązań ale i także identyfikujących obecne i przyszłe problemy gospodarki surowcowej. Za zadnie stawiamy sobie obserwację surowcowego świata i kierunku do którego on zmierza. Polska to obszar najbliższej nam geografii społeczno-gospodarczej w którym szukamy nowatorskiego podejścia do rozwoju oraz odnalezienia się naszej gospodarki i towarzyszących zjawisk społecznych we współczesnym i przyszłym świecie.

 

Wytypowane sektory naszej działalności to obszar złóż i surowców pospolitych, nowych technologii oraz specjalistycznego rynku potencjału ludzkiego. W czterech modułach tematycznych: Złoża, Surowce, Technologie i Ludzie prezentujemy informacje dotyczące praktyki pozyskiwania surowców oraz opracowania naukowe. Rynek surowców w dużym zakresie jest rynkiem regulowanym. Poświęcamy więc uwagę regulacjom formalnym określającym możliwości funkcjonowania na rynku w otoczeniu administracyjnym. Przepisy, zobowiązania podatkowe są obszarem bardzo wrażliwym dla przedsiębiorców i innowatorów, dlatego też poszukujemy dobrych rozwiązań – praktycznych, pozostających w zgodzie z prawem i środowiskiem, których celem jest rozwój, kreacja i innowacyjność.

 

Udostępniamy również przestrzeń wymiany informacji gospodarczej i ofert. Moduł Kopalnia Pomysłów ma służyć łączeniu nowatorskich  pomysłów na rozwiązanie problemów występujących w branży z możliwościami ich bezpośredniego zastosowania. W epoce innowacyjnej gospodarki opartej na wiedzy umożliwiamy tworzenie branżowych społeczności wykraczających poza geograficzne ograniczenia, dla stworzenia nowych idei i kreacji, od których zależy efektywność ekonomiczna.

 

Naszym celem jest podążanie za trendami w branży oraz podejmowanie tematów ważnych i ciekawych z punktu widzenia jej uczestników. Dlatego zapraszamy do współredagowania portalu – zgłaszania innowacyjnych artykułów czy wskazywania tematów ważnych dla Państwa.

 

                                surowce-naturalne.pl

                                tel. 22 304 87 25

                               e-mail: biuro@surowce-naturalne.pl

 

Poleć znajomemu

Biuletyn surowce-naturalne.pl

Bądź na bieżąco!

Subskrybuje zawartość

Partnerzy